Přesun na obsah

Výběr jazyka / Výběr jazyka / Výběr jazyka

Čeština | English | Deutsch

Orientace v povolání

V životě přichází důležité chvíle. Jednou z nich je nepochybně ta, kdy si člověk začne klást podstatné otázky o svém životě a povolání. Která je ta pravá cesta, na kterou mě volá Bůh?

Nabídky pro ty, kteří hledají své povolání

Kluci - COME IN - cyklus 4 podnětných setkání na rozlišování povolání.

Děvčata - sestry FMA připravují různé  aktivity. Aktuální informace jsou na stránkách: www.salesianky.cz, kontakt:  Zdeňka Kůsová, FMS, zdenkafma@seznam.cz

  • adventní a postní duchovní obnova
  • během letních prázdnin týdenní duchovní cvičení

Další informace

Za tímto účelem vznikla webová stránka v rámci katolické církve http://www.hledampovolani.cz/. Následující stránky jsou skromným příspěvkem.

Pokud tě zajímá více informací o salesiánském povolání, piš na donbosco@sdb.cz.clánky v rubrice povolání

Vracovský Jaroslav

Ukončení aktualizace těchto stránek

Na začátku ledna 2013 byla ukončena aktualizace těchto stránek www.archiv.mladez-sdb-cz.sadba.org. Aktuální informace naleznete na nově spuštěných stránkách www.sadba.org.

Gottwald Radek

2. víkend 5. kurzu Come in

Víkend strávený na Come In bol už druhý v poradí. Priznám sa, že som nemal žiadne veľké očakávania, asi ako každý – hlava plná povinnosti, čo ešte treba ešte do školy, nevyspatosť a unáhlenosť. A práve preto som potreboval trochu vypnúť, zastaviť sa, spomaliť.

Vracovský Jaroslav

Moje cesta - P. Milan Frank

P. Milan Frank před 3 roky vyprávěl o svém povolání k salesiánskému životu, který tento týden naplnil...

Gottwald Radek

Rozhovor s účastníkem víkendu Come in

Tento školní rok začal již 5. ročník osvědčeného cyklu rozlišování povolání Come In. S jakými motivy přijíždějí účastníci, co nejvíce očekávají a co si odvážejí?

Gottwald Radek

Závěrečný víkend Come in

Proč máme všichni na facebooku ryby? Jak se hraje fotbal v Litomyšli? Dozvíte se ve článku.
Vracovský Jaroslav

Novéna k Panně Marie Pomocnici obětovaná za misie

Celá Salesiánská rodina je zvána modlit se od 15. května novénu k Panně Marii Pomocnici křesťanů za misie. K dispozici je modlitba, brožurka s podněty na každý den i 4 filmy.

Vracovský Jaroslav

Videa k DOMISALU on-line

Kdo má k dispozici dobré připojení k internetu, může shlédnout 4 česky nadabovaná videa k tématu Salesiánského misijního dne 2012 "Vyprávěj příběh o Ježíši". V tomto článku jsou k dispozici.

Vracovský Jaroslav

Být salesiány dnes!

Co to znamená být salesiánem dnes? Je to nesmyslá volba s neúměrnými nároky, nebo pozvání, které se může dotýkat i mě? V úvodu Pascuala Cháveze, hl. představeného salesiánů, v časopisu Salesians 2012 se můžete dozvědět víc.

Gottwald Radek

Druhý víkend 4. ročníku Come in - kurzu o rozlišování povolání

Letos již podruhé jsme se sešli v Sebranicích na dalším pokračování podnětného setkání Come – In. Pod vedením zkušeného týmu organizátorů, který pro nás připravil bohatý program, jsme se zamýšleli nad svým povoláním.
Vracovský Jaroslav

Víte, že máme už více jak rok mezi námi indického salesiána?

Něco málo přes rok působí spolu s českými salesiány v Bulharsku indický salesián Suresh Ekka. Kdo to vlastně je? A kde se mezi námi vzal? Seznamte se s ním skrze několikaminutovou minireportáž.

Vracovský Jaroslav

Connect - kroužek křesťanské meditace

V úterý 27. září začíná v Praze - Kobylisích nová skupina CONNECT - spoj se s Bohem ve svém nitru. Je určena pro mládež a mladé dospělé, kteří chtějí prohloubit svoji vnitřní modlitbu.

Gottwald Radek na sdb

Come in u konce

Máme za sebou poslední víkend již třetího cyklu tohoto kurzu zaměřeného na rozlišování povolání.

Gottwald Radek na sdb

Týden modliteb za duchovní povolání

Povolání učedníků se rodí z důvěrného rozhovoru Ježíše s Otcem.

Vracovský Jaroslav

Povolání jako touha srdce

Video promluva provinciála Petra Vaculíka na téma povolání zaujala během Setkání se salesiány v květnu 2011 nejednoho účastníka. Uprostřed týdne modliteb za nová kněžská a řeholní povolání ji nabízíme i vám.

Vracovský Jaroslav

Setkání se salesiány 2011 - "Pojďte a uvidíte"

Tradiční setkání pro mladé muže od 15 let, kteří chtějí blíže poznat, jak lze žít křesťanský život ve stylu Dona Boska a jeho rodiny, bude letos 6. - 8. května 2011 v Praze - Kobylisích.

Gottwald Radek na sdb

Oslava s Donem Boskem

Jako každoročně i letos se uskuteční v Sebranicích od 28. do 30.1. oslava narození Dona Boska pro nebe. Tuto oslavu nabízíme mladým mužům od 14 let.

Vracovský Jaroslav

Nabídka ubytování u salesiánů pro studenta v Praze

Od února 2011 se uvolní jedno z devíti míst pro ubytování studentů v salesiánské komunitě v Praze - Kobylisích.
Šafaříková Marie

Vánoční přání ze SADBY

Podívejte se na 2 a půl minutové vánoční videopřání lidí, kteří pracují v Sadbě. Můžete na něm spatřit i tři současné dobrovolníky z Litvy a Indie, kteří pracují v salesiánském centru v Kobylisích.

Gottwald Radek na sdb

2. víkend Come in v Sebranicích

Musím to napsat narovinu. První víkend byl skvělý, dodal mi odhodlání a plno zajímavých podnětů pro můj život. Když jsem jel na druhý víkend, říkal jsem si, že to může být už leda horší a podvědomě jsem neměl velká očekávání.

Vracovský Jaroslav

Život jako povolání

Život je jen sled náhod? Nebo je to tajemství, za kterým stojí Bůh? Podívejte se na video z přednášky provinciála Petra Vaculíka, kde velmi srozumitelně a hutně mluví o tomto tématu.

Vracovský Jaroslav

Putování po stopách Dona Boska

Je právě něco po poledni, když projíždíme malými piemontskými vískami a úspěšně zdoláváme poslední zákruty naší cesty obklopené rozlehlými kukuřičnými poli a vinicemi. Sotva se vyhoupneme za horizont, naskytne se nám nádherný pohled.

Gottwald Radek na sdb

4. a poslední víkend cyklu Come in

O víkendu lednic 21. - 23. května se konala čtvrtá a poslední část cyklu Come In pro mladé muže ve věku od 17 do 30 let, kteří hledají svou životní cestu a povolání.

Vracovský Jaroslav

Come In z pohledu německého dobrovolníka

O víkendu 26. – 28. února 2010 byla třetí část cyklu Come In pro mladé muže ve věku od 17 do 30 let, kteří hledají svou životní cestu a povolání.

Vracovský Jaroslav

Jak vést společenství?

Jsi animátor a zajímá tě, jak dobře vést společenství? A nebo sám přemýšlíš, jak takové společenství založit? Pak tu pro tebe něco máme.

Vracovský Jaroslav

Oslava Dona Boska v Sebranicích

Pánové, chalani a mladí mužové! Nemáte kde letos oslavit svátek Dona Boska 31.1.2010? forogalerie

Vracovský Jaroslav

Setkání se salesiány bude letos v květnu

Přípravy na letošní setkání se salesiány (pro mladé muže od 16 let) jsou v plném proudu. Kde se toto setkání letos uskuteční a na co se můžeme těšit?

Malý Jan

COME IN – druhý víkend 11.-13.12.2009

Přišel advent a s ním i druhé setkání Come In – celoročního cyklu pro ty, kteří hledají svou životní cestu a chtějí prohloubit svůj duchovní život…Po prvním setkání, které proběhlo v říjnu a mělo téma Já a Bůh, jsem se na další setkání velmi těšil!

Vracovský Jaroslav

Moje cesta - Fabio Attard

Ve třetím díle stručných pohledů do života některých salesiánů vám nabízíme setkání s členem hlavní rady - hlavním rádcem pro pastoraci - P. Fabio Attardem.

Vracovský Jaroslav

Moje cesta - Petr Cvrkal

Při příležitosti blížícího se 150. výročí založení Salesiánské kongregace vám nabízíme stručné pohledy do života některých českých salesiánů formou krátkých několikaminutových filmů - tentokrát již 2. díl.

Malý Jan

Come In - Hledání povolání - proběhl první víkend

Je pátek devátého října odpoledne a spolu s několika kamarády od svatého Kříže se na přeplněném nástupišti hlavního nádraží v Praze dohadujeme, ze kterého směru přijede vlak, který nás přiblíží našemu cíli v Sebranicích.

Vracovský Jaroslav

Rok s Donem Boskem se rozjíždí

Před týdnem začal rok s Donem Boskem startovacím víkendem v Sebranicích u Litomyšle. O co vlastně jde?

Vracovský Jaroslav

Dárek do nového školního roku

Začal nový školní rok a s ním i příležitost začít v něm něco nového. Co v něm ode mě očekává Bůh? Jak to objevit a uskutečňovat? Pár praktických pokynů k tomu můžete najít v tomto "novoročním" dárku.

Vracovský Jaroslav

Netradiční rok s Donem Boskem - přidáš se?

Do nového školního roku přichází salesiáni se zajímavým experimentem - umožnit mladým lidem prožít jeden školní rok netradičně - více s Donem Boskem. A to aniž by museli opustit své běžné povinnosti.

Gottwald Radek na sdb

Léčba duše i těla v Nízkých Tatrách

Prázdniny již byly v plném proudu, když je najednou v pondělí 13. července unesl proud ještě mnohem silnější. Byla to cesta se Salesiány za rozjímáním o Ježíšově léčení naší duše i těla do Nízkých Tater.

Vracovský Jaroslav

V Sebranicích se slavilo

Na faře v Sebranicích u Litomyšle se ve dnech 29.1. - 1.2. sešla dvacítka kluků rozmanitého věkového spektra, kteří chtěli 31. ledna společně oslavit svátek sv. Jana Boska.

Vracovský Jaroslav

Setkání se salesiány 2009

Kdo to jsou a co dělají Salesiáni? Dcery Panny Marie pomocnice? Kdo jsou Salesiáni - spolupracovníci? Je Ostrava opravdu černé město plné rezatých továren, nebo také místo, kde žijí dobří lidé a mezi nimi Don Bosko?

Vracovský Jaroslav

COME IN - cyklus setkání pro orientaci v povolání

V životě přichází důležité chvíle. Jednou z nich je nepochybně ta, kdy si člověk začne klást podstatné otázky o svém životě a povolání. Která je ta pravá cesta, na kterou mě volá Bůh?

Tyto stránky provozujeStarý web neaktualizován od ledna 2013 - jít na Nové stránky SADBA