Přesun na obsah

Výběr jazyka / Výběr jazyka / Výběr jazyka

Čeština | English | Deutsch

Brian Matola a Nkosana Mkhize v ČR

V rámci projektu Šampióni pro Afriku navštíví Českou republiku dva salesiánští spolupracovníci z Kapského Města. V České republice stráví týden a budou navštěvovat školy zapojené do projektu.

Ve středu večer k nám dorazí návštěva z Jihoafrické republiky. Jsou jimi Brian Matola a Nkosana Mkhize. Jsou to dva mladí pracovníci salesiánské organiace Life Choices působící v Kapském Městě. Tato organizace pomáhá mladým lidem v oblasti prevece AIDS a obětem sexuálního násilí.

Do Evropy přijeli v rámci projektu Šampióni pro Afriku a v každé partnerské zemi stráví přibližně týden. Cílem jejich cesty je navštěvovat školy v Evropě, ve kterých probíhal projekt Šampióni pro Afriku. Mají těmto školám zprostředkovat přímý kontakt s Afrikou, ukázat mladým lidem svoji kultura a zodpovědět otázky, které je napadali při seznamování se s Afrikou.

Již byli v Německu, Španělsku, Itálii a Polsku. Právě těď navštěvují školy v Rakousku a poté přijedou do Prahy. Ze zpráv od našich partnerů jsou to dva velmi přijemní lidé, kteří si svým skvělým programem získávají děti a mladé lidi z Evropy.

U nás nejdříve stráví dva dny v Praze. Zde představí svůj interaktivní program v Gymnáziu Nad Alejí. Při programu seznámí mladé lidi s jihoafrickou historií, s Nelsonem Mandelou, předvedou tradiční "holínkový tanec" nebo zazpívají národní píseň. V pátek se zúčastní finále soutěže Šampióni pro Afriku. Večer stráví s mladými u táboráku v jedné farnosti blízko Prahy. V sobotu ráno se vydají do Fryštáku, kde se budou moci pobavit na hudebním festivalu DisFest. Neděli prožijí zase s mladými lidmi ze Zlína, kteří si pro ně připravují zajímavý program. V pondělí navštíví Církevní základní školu ve Zlíně a poté se vrátí opět do Čech, tentokrát do Hradce Králové. V Hradci budou prezentovat svůj program ve dvou školách - ZŠ Úprkova a ZŠ Milady Horákové. Odpoledne stráví se studenty Biskupského gymnázia. Tím jejich program v ČR končí a ve středu ráno odjedou do Mnichova, kde pobudou ještě pár dní a poté se vrátí zpět do Jihoafrické republiky.

Na jejich návštěvu se již moc těšíme!Tyto stránky provozujeStarý web neaktualizován od ledna 2013 - jít na Nové stránky SADBA