Přesun na obsah

Výběr jazyka / Výběr jazyka / Výběr jazyka

Čeština | English | Deutsch

EuroClip Don Bosco

Salesiáni z evropských zemí zvou všechny mladé autory k účasti na mezinárodní soutěži ve videotvorbě s názvem EuroClip Don Bosco. Cílem této iniciativy je podpořit angažovanost mládeže ve výchově, evangelizaci a předávání pozitivních hodnot dnešní evropské společnosti. 

 

SOUTĚŽÍCÍ

Zúčastnit se mohou skupiny mladých lidí od 14 do 25 let, kteří natočí krátký film o soužití mladých Evropanů, ve smyslu Don Boskova „Buďte dobrými křesťany a poctivými občany“. Soutěžit mohou členové salesiánských kroužků, středisek a klubů, účastníci Mediální školy, spolupracovníci TV Noe i další skupiny přátel salesiánského díla.

 

SOUTĚŽNÍ DÍLA

Do soutěže je možné přihlásit např. hudební klip, krátký dokument, reportáž, animovaný film, prezentaci fotek, video-metaforu, svědectví, fiktivní příběh nebo jiný žánr podle vlastní fantazie. Evropské téma nám nabízí celou škálu inspirativních námětů:

 

PŘIHLAŠOVÁNÍ

K přihlášení do soutěže je potřeba, aby se štáb zapsal pomocí elektronické přihlášky, a to nejpozději do 31. října 2012. Startovné činí 250 Kč za jedno odevzdané video. Hotová videa musí být zaslána do 24. května 2013.

1. ČESKO-SLOVENSKÉ KOLO

Soutěžní díla budou nejprve vyhodnocena na česko-slovenské úrovni. Přehlídka zúčastněných filmů a vyhlášení vítězů semifinále se uskuteční na konci června 2013 v Ostravě. Vybrané filmy z česko-slovenského kola budou vysílány v televizi Noe.

2. EVROPSKÉ KOLO

Čtyři nejlepší filmy z České republiky a čtyři nejlepší filmy ze Slovenska postoupí do evropského kola soutěže, které vyvrcholí závěrečným festivalem 31.10. - 3.11.2013 v Mnichově. Na tomto festivalu se zástupci všech zemí zúčastní přehlídky vybraných filmů, budou o nich diskutovat a vyberou vítěze. Všechny zúčastněné filmy evropského kola budou vydány na společném DVD jako výchovný materiál pro pracovníky evropských salesiánských středisek.

Informace k pravidlům a organizaci soutěže vám podá Anežka Hesová, anezka.hesova@brno.sdb.cz.

Držíme palce všem filmařům a těšíme se na zajímavá videa!

 

 

Soutěž EuroClip Don Bosco je v České republice pořádána ve spolupráci s TV Noe a Salesiánským střediskem mládeže Brno-Žabovřesky.

 

Tyto stránky provozujeStarý web neaktualizován od ledna 2013 - jít na Nové stránky SADBA