Přesun na obsah

Výběr jazyka / Výběr jazyka / Výběr jazyka

Čeština | English | Deutsch

Projekty ESF

Evropský sociální fond financuje již třetí projekt, který mladým lidem pomáhá k lepší uplatnitelnosti na trhu práce. První projekt (2006-2008) vytvořil unikátní systém vzdělávání dobrovolníků, kteří pracují v sociální sféře. Druhý projekt (2009-2011) zavádí do vzdělávání dobrovolníků e-learning, tvorbu metodik, doškolování dobrovolníků v místě jejich působení a budování týmů nových instruktorů. V rámci třetího projektu (2010-2013) probíhá výměna zkušeností s neformálním vzděláváním dobrovolníků na mezinárodním poli společně se snahou ovlivnit politiky a strategie na místní, národní a mezinárodní úrovni.

V rámci druhého projektu probíhají školení:

Cagliero

Salesiánští animátoři

Margheritaclánky v rubrice ESF

Vracovský Jaroslav

Ukončení aktualizace těchto stránek

Na začátku ledna 2013 byla ukončena aktualizace těchto stránek www.archiv.mladez-sdb-cz.sadba.org. Aktuální informace naleznete na nově spuštěných stránkách www.sadba.org.

Gottwald Radek

2. víkend 5. kurzu Come in

Víkend strávený na Come In bol už druhý v poradí. Priznám sa, že som nemal žiadne veľké očakávania, asi ako každý – hlava plná povinnosti, čo ešte treba ešte do školy, nevyspatosť a unáhlenosť. A práve preto som potreboval trochu vypnúť, zastaviť sa, spomaliť.

Sklenář Marek

Celostátní setkání salesiánských animátorů

Aktualizováno 17.10. - Řádný termín k přihlášení sice již vypršel. Přihlašování na setkání, které se uskuteční 9.-11.listopadu 2012 v Brně Žabovřeskách, je přesto zatím stále ještě možné. V současné době si mohou přihlášení účastníci rezervovat místo pro program v malých skupinách.

Vracovský Jaroslav

Výběrové řízení na místo finančního manažera Salesiánské asociace Dona Boska

Salesiánská asociace Dona Boska, o.s. (SADBA) vyhlašuje výběrové řízení na pracovní pozici finančního manažera (a účetního a ekonoma) na poloviční úvazek od 1.11.2012. Zájemci se mohou hlásit do 31.8.2012.

Gottwald Radek

Pochod se svatými

Netradiční puťák jsme odstartovali v tradičním trampském duchu – rozdělali jsme oheň a opekli buřty... v centru Brna.

Gottwald Radek

Závěrečný víkend Come in

Proč máme všichni na facebooku ryby? Jak se hraje fotbal v Litomyšli? Dozvíte se ve článku.

Šafaříková Marie

Konference na interkulturní vzdělávání dobrovolníků

Ve dnech od 11. do 13. května 2012 probíhala v Praze konference se zaměřením na interkulturní vzdělávání dobrovolníků v salesiánských organizacích. Konferenci organizovala Salesiánská asociace Dona Bosca (SADBA) a zúčastnili se jí zástupci několika evropských salesiánských organizací.
Nýdrle Tomáš

Úspěšné završení projektu vzdělávání dobrovolníků

Tisková zpráva: Ve čtvrtek 30.června 2011 došlo k ukončení dvouletého projektu Evropského sociálního fondu pod názvem ,,Vzdělávání dobrovolníků ke kvalitnější sociální službě“, který mladým lidem pomáhá k lepší uplatnitelnosti na trhu práce.

Šafaříková Marie

Studijní návštěva v Krakově

Od 16. do 18. 5. 2011 se uskutečnila studijní návštěva 4 zástupců SADBY u organizace Salezjanskie centrum WDM v Krakově.

Gottwald Radek na sdb

2. víkend Come in v Sebranicích

Musím to napsat narovinu. První víkend byl skvělý, dodal mi odhodlání a plno zajímavých podnětů pro můj život. Když jsem jel na druhý víkend, říkal jsem si, že to může být už leda horší a podvědomě jsem neměl velká očekávání.

Nýdrle Tomáš

Program Margherita

Salesiánštní dobrovolníci se v říjnu zúčastnili školení Margherita v Kobylisích.

Gottwald Radek na sdb

1. víkend Come in C

Jakožto mladému dospívajícímu klukovi se mi už delší dobu, a v poslední době stále neodbytněji a častěji, honily v hlavě myšlenky typu: Proč mě Bůh stvořil, pro jaký účel, co mám ve svém životě dělat, a je to co dělám správné, líbí se to Bohu?
Šafaříková Marie

Partnerstvím salesiánských organizací k rozvoji zaměstnatelnosti

Salesiánská asociace Dona Boska realizuje od 1. září 2010 projekt Partnerstvím salesiánských organizací k rozvoji zaměstnatelnosti, který je financován Evropským sociálním fondem z operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost a také státním rozpočtem České republiky.
Nýdrle Tomáš

Vzdělávání dobrovolníků ke kvalitnější sociální službě

Od 1. července 2009 realizuje Salesiánská asociace Dona Boska projekt Vzdělání dobrovolníků ke kvalitnější sociální službě, který byl podpořen Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

Tyto stránky provozujeStarý web neaktualizován od ledna 2013 - jít na Nové stránky SADBA