Přesun na obsah

Výběr jazyka / Výběr jazyka / Výběr jazyka

Čeština | English | Deutsch

Confronto 2009: Vše připraveno

Konečně přišel 11. srpen, kterým začíná akce Confronto - setkání evropské salesiánské mládeže. Od neděle 16. srpna se sejde asi 300 mladých lidí, aby spolu slavili a diskutovali na téma "Svědkové Kristovi v duchu Dona Boska".

 

 

 

 

Včera animátoři a logistikové dokončili poslední přípravy. Navzdory odlišným zkušenostem a jazykům cítili mladí lidé hned po příjezdu, že patří do jedné rodiny a mají jednoho společného Otce. “Confronto je pro nás časem, kdy se setkáváme s Pánem, časem, kdy k nám promlouvá, časem požehnání,” shoduje se pět španělských animátorů.

“Jsme zde, abychom získali zkušenost, která nás přivede k podstatě Dona Boska,” dodávají. Confronto pomůže mladým nalézt naději a touhu po následování salesiánského poslání v každodenní práci a porozumění.

Iva, mladá žena z Chorvatska říká: “Očekávám, že sem mladí lidé přijedou s otevřeným srdcem, aby mohli naslouchat tomuto místu, aby pocítili jeho ducha, a aby získali zážitky plné lásky, které jsme pro ně připravili podle příkladu Dona Boska.” Vita z Ukrajiny a Gabriela ze Sicílie toho od následujících dnů očekávají hodně, protože Confronto může pro spoustu mladých lidí znamenat významný krok pro jejich oratoře, rodiny, společnost... Díky setkání mezi kulturami, okolnostem a výzvám-  to vše pod otcovským porozuměním Dona Boska.

Včera přinesli všichni společně své myšlenky a úvahy k oltáři. Fabio Attard, salesiánský rádce pro pastoraci mládeže, vedl mši a ve svém kázání připomněl služebný styl práce, někoho, kdo je připraven zemřít jako semeno v evangeliu. V předvečer Confronta 09 otec Fabio požádal  každého animátora, aby naslouchal Božímu slovu: Pokud Bůh v nás je Bůh aktivní, je aktivní i skrze nás a tím přivádí sny do reality, jako se to stalo Donu Boskovi.

Už včera se začali mladí lidé sjíždět do Colle. Poslední z nich by měli dorazit dnes ráno. Oficiální přivítání, které se proběhne během eucharistie, bude vedeno otcem Stefanem Martogliem, představeným salesiánů v Piemontu a Valle d'Aosta. Tradiční “slůvko na dobrou noc” povede sestra Celestina Corna, představená salesiánských sester v Piemontu.

Převzato z ANSTyto stránky provozujeStarý web neaktualizován od ledna 2013 - jít na Nové stránky SADBA