Přesun na obsah

Výběr jazyka / Výběr jazyka / Výběr jazyka

Čeština | English | Deutsch

Don Bosco v mém životě

Máte rádi Dona Boska? Ovlivnil nějak váš život? Pomohl vám, inspiruje vás, povzbuzuje vás a chrání vás či vaše děti? Nebojte se rozdělit se o to s námi!

Do mého života zasáhli salesiáni, asi když mi bylo 15 let, a nadosmrti jim za to budu vděčný. Ač mi o Don Boskovi vyprávěl tatínek, když jsem byl ještě malý kluk, nijak výrazně jsem nepociťoval, že právě on by nějak výrazně do mého života zasáhl. Prostřednictvím různých salesiánů ano, ale osobně jeho jsem v tom nějak neviděl. Až jednou, při modlitbě, když jsem zase řešil nějaké problémy a zase jsem si Bohu jen stěžoval, uviděl jsem jeho obraz a zadíval se na něj pořádně. A najednou jsem v jeho očích a pohledu vyčetl, že mi říká: „Ty to zvládneš, já ti věřím.“ Ať už od té doby prožívám cokoli, kdykoli, když vidím don Boskovu tvář, vidím v ní pořád ta slova: „Já ti věřím.“ Dlouho jsem to prožíval, že je to jeho osobní sdělení pro mne, ale nedávno mi došlo, že to, co on přinesl do naší společnosti a mezi mladé, je přesně toto. Je tu někdo, kdo nám fandí a kdo nám věří, Don Bosco. Takhle jsem ho já pochopil a tak chápu celé jeho dílo.

                                               Jan, 25 let

Nezapomenout na velké věci, které Bůh dělal a dělá v našich životech je velice důležité. Židé si každoročně připomínali vyjití z Egypta mocnou Hospodinovou rukou. Jakmile zapomněli velké věci, které Bůh dělal a dělá, propadli modloslužbě.

Věřím, že Bůh působí skrze Dona Boska i dnes. Pokud si tyto věci nebudeme připomínat, propadneme strachu, skepsi a beznaději. Rád bych vás proto poprosil, abyste nám pomohli shromáždit to, co jste sami mohli díky Donu Boskovi prožít. Rádi bychom z došlých materiálů vytvořili novou brožurku „Don Bosco v mém životě“, která by kromě našich zkušeností obsahovala i základní možnosti povolání do Salesiánské rodiny. Příspěvky s případnými fotografiemi můžete posílat do konce roku 2010 na adresu: Salesiánská provincie Praha, P. Jaroslav Vracovský SDB, Kobyliské nám. 1, 182 00 Praha 8 – Kobylisy, donbosco@centrum.cz, tel. 283 029 226.

Jaroslav VracovskýTyto stránky provozujeStarý web neaktualizován od ledna 2013 - jít na Nové stránky SADBA